W piątek 9 października 2020 roku  odbył się  w formie odmiennej, zdalnej finał wojewódzki V edycji konkursu ,,Przedsiębiorczość w praktyce’’, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie przy współpracy z Zespołem Szkół im. ks dra Jana Zwierza w Ropczycach oraz Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku. Uczestników jak i zaproszonych Gości powitał Pan Dariusz Niepokój - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wraz z Koordynatorem Projektu Panią Angeliką Majkut

Projekt realizowany jest od 2015 roku przez Oddział ZUS w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem ZUS w Jaśle oraz innymi instytucjami jak: Izba Administracji Skarbowej, Wojewódzki Urząd Pracy, Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W tej edycji udział wzięło 724 uczniów z 25 szkół średnich z całego Podkarpacia. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn, które zaprezentowały swoje biznesplany. Następnie zostały poddane ocenie jury. Uczniowie od października 2019 roku do marca 2020 roku realizowali praktyczne zadania konkursowe, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z ZUS oraz innych instytucji współpracujących z organizatorami konkursu.
Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.
O jego randze świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna.

Po ocenie prezentacji biznesplanów jury ogłosiło wyniki:

1. Zespół Szkół Nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie
  2. Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
  3. Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach
  4. Zespół Szkól im. por. J. Sarny w Gorzycach
  5. Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  6. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie

Dyplomy i nagrody rzeczowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli - koordynatorów szkolnych prześlemy pocztą.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!

Lista szkół, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V”

1. Zespół Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach
  2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Prof. Władysława Szafera w Rzemieniu
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
  4. Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  5. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki  w Ropczycach
  6. Zespół Szkól Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

Lista półfinalistów konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V”

W dniu 6 marca br. w audycji "Poranek z TVP3 Rzeszów" Dyrektor Szkoły Andrzej Gregorczyk oraz Pani Wicedyrektor Angelika Majkut, a także przedstawicielka ZUS Rzeszów prezentowali projekt "Przedsiębiorczość w praktyce".

Nasza szkoła jest beneficjentem tego projektu realizowanego w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. Jesteśmy organizatorem półfinału i finału konkursu w ramach tego projektu.

Warto podkreślić, że partnerami projektu są: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Krajowa Administracja Skarbowa, Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Krosna.

Audycję można oglądnąć pod tym adresem.

Od października 2019 r do marca 2020 r uczniowie naszej szkoły z klasy II Technikum Ekonomicznego oraz chętni uczniowie z klas III TE, II i III TH uczestniczą w projekcie „Przedsiębiorczość  w praktyce”,  którego głównym celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, we współpracy z instytucjami życia społeczno-gospodarczego, np. ZUS, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Izby Administracji Skarbowej czy Urzędu Marszałkowskiego
w Rzeszowie. W projekcie biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Nasza szkoła jest w tym roku gospodarzem tego wydarzenia, głównym koordynatorem projektu jest pani wicedyrektor Angelika Majkut.

Uczniowie biorą udział w czterech modułach zajęć warsztatowych z zakresu problematyki projektu, najlepszy z czterech zespołów konkursowych, będzie reprezentował „Szczepanika” w półfinale konkursu w kwietniu 2020 r.

Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest p. S.Szajna-Kuck