Poniedziałek 15 października 2018 r. był drugim dniem obchodów jubileuszu 130 - lecia naszej szkoły. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się uroczysta akademia, na którą licznie przybyli zaproszeni goście oraz społeczność „Szczepanika”.  Swoją obecnością zaszczycili to wydarzenie między innymi: p. wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, prezydent Miasta Krosna p. Piotr Przytocki, zastępca prezydenta Miasta Krosna p. Bronisław Baran, radni Miasta Krosna z przewodniczącym p. Zbigniewem Kubitem oraz zastępcami przewodniczącego p. Zdzisławem  Dudyczem i Kazimierzem Mazurem, przewodniczący Komisji Edukacji Piotr Grudysz, p. Lucyna Opoń – kierownik Oddziału Jakości Zarządzania Oświatą w Krośnie, reprezentująca Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Franciszek Tereszkiewicz – kanclerz PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie, p. Jan Bałuka – przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność, p. Jerzy Kielar – prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie, p. Małgorzata Szybiak – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna wraz z p. naczelnik – Grażyną Gregorczyk, dyrektorzy szkół artystycznych oraz krośnieńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektor Strednej Odbornej skoly podnikania w Preszowie Stanisław Kuchta oraz p. Maria Wavrekowa – nauczyciel SSOP w Preszowie, przedstawiciele pracodawców, absolwenci, emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele mediów krośnieńskich.

Czytaj więcej...

W pięknej krośnieńskiej świątyni Franciszkanów rozpoczęły się obchody jubileuszu 130-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Wśród gości znaleźli się absolwenci, pracownicy szkoły, nauczycieli, uczniowie. Przed ołtarzem dzielnie trwał poczet sztandarowy. W imieniu wspólnoty franciszkańskiej powitał wszystkich o. Krzysztof Kozioł. Mszę św. koncelebrowali znani kapłani: przewodniczył ks. Krzysztof Mijal – były katecheta naszej szkoły , ks. Prałat Edward Szarek – również katecheta Szczepanika, który także wygłosił homilię oraz absolwenci ks. Grzegorz Rucyk i Ks. Mariusz Giemza. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zadbali o piękną oprawę liturgiczną. Chór szkolny wzbogacił Mszę swoim  śpiewem, dzięki któremu liturgia stała się wspólnym modlitewnym świętowaniem. Ks. Edward w swoim kazaniu wspomniał o ważności pracy wszystkich pokoleń na rzecz Szkoły oraz przywołał zaszczytną postawę uczniów i nauczycieli w trudnych dla Polski czasach. Pojawiły się także ważne słowa:” Jubileusz to patrzenie z wdzięcznością na to co było, ale również wyjątkowy moment uświadomienia sobie nowych wyzwań i zadań”. Po uroczystościach w kościele Dyrekcja, przewodniczący zespołów przedmiotowych, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego z opiekunami złożyli kwiaty pod tablicą patrona Szkoły Jana Szczepanika. Ostatnim punktem pierwszego dnia obchodów będzie bal jubileuszowy, w którym weźmie udział „szczepanikowa rodzina”.

Galeria

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  im. Jana Szczepanika w Krośnie  serdecznie zaprasza na jubileusz 130- lecia szkoły!
Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w dniu 12 października 2018 roku o godz. 11.00 Mszą Św. w kościele Ojców Franciszkanów pw. Nawiedzenia NMP w Krośnie ul. Franciszkańska 5.

Ponadto w programie:

15 października 2018 r. o godz. 11.00 - Akademia Jubileuszowa w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Zwieńczeniem uroczystości będzie Spotkanie Pokoleń, które rozpocznie się o godzinie 15.00.
Zgłoszenia dla Absolwentów dostępne je pod adresem: https://goo.gl/forms/DK0e9sPf53RnxdQx1.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  im. Jana Szczepanika w Krośnie, z Radą Rodziców wraz z całym Gronem Pedagogicznym z wielką nadzieją i oczekiwaniem liczy, że w dniu 15 października 2018 roku, spotkamy się w możliwie najliczniejszym gronie w murach Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika  w Krośnie. Wierzymy, że w spotkaniu po latach odnajdziecie Państwo jeszcze raz niepowtarzalną radość spotkania osób bliskich w tej wielce zasłużonej w kształceniu zawodowym szkoły.

Kontakt ze szkołą: +48 13 43 216 81 (sekretariat szkoły)