Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 7. Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (der 7.regionale Rezitationswettbewerb der deutschsprachigen Poesie "Am Anfang war die Poesie").

Zgłoszenia uczestników do 17.05.2018 r. u nauczycieli języka niemieckiego

Adresaci: m.in. uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych z Przemyśla i okolic

Termin: Konkurs odbędzie się 30. 05.2019r o godz.9.30 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu

Cele:

• pogłębienie wiedzy o literaturze niemieckojęzycznej

• poszerzenie znajomości twórczości poetów niemieckojęzycznych

• kreowanie wzorców literackich

• doskonalenie umiejętności recytatorskich

• zainteresowanie uczniów poezją niemieckojęzyczną

• zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością

Konkurs organizowany jest  przez PSNJN, oddział w Przemyśla, wspierany przez Instytut Goethego w Krakowie i wydawnictwo Lektor Klett.

Szczegóły dotyczące konkursu(regulamin) w załączniku. Wszelkie informacje dostępne będą także na stronie oddziału.

Nauczyciele języka niemieckiego