"Kształcenie zawodowe szansą rozwoju"

W okresie od dnia 12.02.2019 r. do dnia 21.02.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Kurs stylizacji i makijażu, realizowany w ramach projektu „Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP 2014 - 2020, Oś Priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Został on przeprowadzony dla grupy 8 uczniów, uczących się
w zawodzie technik przemysłu mody.

Tematyka zajęć obejmowała:

• podstawowe zasady kreowania wizerunku,
  • trendy w modzie,
  • wprowadzenie do świata kolorów i barw,
  • teoria makijażu,
  • manicure,
  • pedicure

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia i certyfikaty o ukończeni kursu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie stylizacji i makijażu.