Kształcąc się w zawodzie TECHNIK SPEDYTOR, masz szansę uzyskać kwalifikacje w zawodzie przyszłości: każda firma posiadająca środki transportu, czy zlecająca transport firmom zewnętrznym poszukuje spedytorów.

A "dostawa na czas" to motto wielu firm. Jeśli więc zdajesz sobie sprawę z tych wyzwań, umiesz dostrzegać i rozwiązywać problemy innych ludzi, jesteś kreatywny(a) i ukierunkowany(a) na pracę z ludźmi - przyjdź do nas!

Wybierając ten zawód w naszej szkole, zdobędziesz umiejętności:

• planowania i organizowania prac związanych z przewozem ładunków,
  • prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją działań spedycyjnych oraz rozliczeń z klientami,
  • prowadzenia negocjacji z klientami w zakresie zadań spedycyjnych,
  • wykonywania prac związanych z monitorowaniem przebiegu procesu transportowego.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego dwie kwalifikacji w zawodzie:

• SPL.05. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów -uczniowie zdają egzamin po pierwszym półroczu klasy piątej

Uczeń odbywa również 8 tygodniową praktykę zawodową w renomowanych przedsiębiorstwach transportowych, przedsiębiorstwach spedycyjnych, terminalach i centrach logistycznych oraz dystrybucyjnych.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

• wyjazdy na targi branżowe,
  • wycieczki zawodowe m.in. do Stacji Diagnostycznej
  • Dzień Spedytora – pokaz umiejętności spedycyjnych,
  • projekty w ramach programów z Unii Europejskiej,
  • wyjazdy studyjne na dwa, trzy dni do zaprzyjaźnionej szkoły z zagranicy,
  • zaświadczenie – warsztaty obsługi kas fiskalnych (z certyfikatem).

Technik spedytor może pracować jako:

• Specjalista ds. transportu,
  • Specjalista ds. spedycji krajowej,
  • Specjalista ds. spedycji międzynarodowej,
  • Specjalista ds. importu i eksportu,
  • Agent celny,
  • Dyspozytor ładunkowy,
  • Organizator przewozów,
  • Sprzedawca usług spedycyjnych.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: geografia

Punkty za oceny na świadectwie liczone będą z przedmiotów:

• język polski
  • matematyka
  • dwie najlepsze oceny uzyskane z języków obcych, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki.

Po zakwalifikowaniu do szkoły otrzymasz skierowanie na bezpłatne badanie lekarskie w celu potwierdzenia braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie technik spedytor.

Zaplecze dydaktyczne szkoły:

• nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie spedycyjne,
  • pracownie komputerowe,
  • kształcenie praktyczne w renomowanych przedsiębiorstwach spedycyjnych.