Współpraca:

Technik handlowiec to zawód dla osób, które interesują się zagadnieniami gospodarczymi i społecznymi, jeśli jesteś kreatywny(a),  masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi, lubisz pracę z komputerem i chcesz biegle posługiwać się komputerowymi programami finansowo-księgowymi w zarządzaniu firmą handlową - wybór jest prosty.

Wybierając ten zawód w naszej szkole, zdobędziesz umiejętności:

• obsługi urządzeń biurowych, posługiwania się finansowo-księgowymi programami komputerowymi,
  • organizowania, prowadzenia i zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa,
  • wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży,
  • prowadzenia działań reklamowych i marketingowych

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego dwie kwalifikacji w zawodzie:

• HAN.01. Prowadzenie sprzedaży - egzamin z tej kwalifikacji odbywa się na koniec klasy czwartej,
  • HAN.02. Prowadzenie działań handlowych -uczniowie zdają egzamin po pierwszym półroczu klasy piątej.

Uczeń odbywa również 8 tygodniową  praktykę zawodową w renomowanych centrach handlowych,  punktach obsługi klienta, hurtowniach, sklepach.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

• zajęcia w szkolnym Klubie Konsumenta, spotkania z Rzecznikiem Praw Konsumenta
  • wyjazdy na targi branżowe,
  • wycieczki zawodowe
  • Dzień Handlowca – pokaz umiejętności handlowych,
  • projekty w ramach programów z Unii Europejskiej,
  • wyjazdy studyjna na dwa, trzy dni do zaprzyjaźnionej szkoły z zagranicy,
  • zaświadczenie – warsztaty obsługi kas fiskalnych (z certyfikatem).

Technik handlowiec może pracować jako:

• Handlowiec,
  • Merchandiser,
  • Kasjer sklepowy,
  • Kierownik sklepu,
  • Menedżer produktu,
  • Przedstawiciel handlowy,
  • Pracownik działu marketingu,
  • Pracownik agencji reklamowej,
  • Pracownik działu obsługi klienta,
  • Sprzedawca usług finansowych.

Zaplecze dydaktyczne szkoły:

• nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie handlowe,
  • pracownie komputerowe,
  • kształcenie praktyczne w renomowanych w centrach handlowych,  hurtowniach, sklepach.