camera slider joomla

Jan Szczepanik

Filmy o szkole

Anonimowa skrzynka na sygnały

18 kwietnia 2013 r., dokładnie w 87 rocznicę śmierci Jana Szczepanika zorganizowano obchody Dnia Patrona z pomocą uczniów z klasy 2 LOe.

Akademię rozpoczął pan dyr. Dariusz Niepokój przedstawiając zebranym wizerunek wynalazcy. Przez kilka kolejnych lekcji, w kameralnych warunkach zaprezentowano multimedialnie informacje o Patronie urozmaicone piosenkami w wykonaniu Kamili Macieik i Anny Kogut. Konkurs wiedzy został zorganizowany dla reprezentantów klas pierwszych i przeprowadzony przy udziale publiczności. Wśród losowanych pytań znalazły się pytania dotyczące wynalazków, przedstawione w formie pantomimy przez grupę: Monika Drozd, Monika Kłosowska, Anna Kogut, Paulina Trybus oraz Bartłomiej Szubert. Ten element programu okazał się bardzo widowiskowy.
Zaprezentowano także film dokumentalny pt. ?Śladami Jana Szczepanika?, który zrealizowali: Agnieszka Jakieła, Anna Zygmunt i Mateusz Jastrząb pod opieką p. B. Kopczyk w ramach ogólnopolskiego konkursu filmowego. Nad oprawą muzyczną czuwał Bartłomiej Szubert. Tekst do prezentacji o Janie Szczepaniku czytał Krystian Mularz.

Wyniki konkursu wiedzy o Janie Szczepaniku:
1 miejsce
- Mateusz Wierdak z klasy 1 LO b;
2 miejsce - Anna Trzebunia z klasy 1 TE a;
3 miejsce - (po dogrywce) Klaudia Wawrzkowicz z klasy 1 T/H.

Dyplomy i nagrody z tego oraz innych konkursów wręczył pan dyr. Andrzej Gregorczyk na podsumowaniu Dnia Patrona 2013.

organizatorzy: Anna Zając i Bogusława Kopczyk