camera slider joomla

Jan Szczepanik

Filmy o szkole

Anonimowa skrzynka na sygnały

Zakończenie projektu ?Nauczyciel szkoły Odzieżowej w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłu mody?.

Projekt trwał ponad rok wzięło w nim udział 120 nauczycieli z kilkudziesięciu wiodących polskich szkół, wśród nich znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie, który reprezentowała nauczycielka tej szkoły Teresa Belcik.
Szkolenia teoretyczne odbywały się w Warszawie i Wrocławiu, były prowadzone przez trenerów specjalistów najnowocześniejszych technologii dostępnych obecnie na świecie.

Zakresy tematyczne szkoleń obejmowały m.in.:
1.    Nowoczesne technologie i innowacje w przemyśle mody,
2.    Metodyka, programy nauczania,
3.    Pokazy mody ?od kuchni?,
4.    Najnowsze trendy rozwijające się w przemyśle mody,
5.    Promocja i marketing w przemyśle mody,
6.    Motywacja do dalszego doskonalenia zawodowego. Równość płci.

Ponadto nauczyciele uczestniczyli w kwietniu 2012 r. w Fashion Week Poland Łódź zapoznali się z trendami mody na sezon jesień ? zima 2013 r. , uczestniczyli w licznych pokazach mody i konferencjach.
Nauczyciele też odbyli dwutygodniowe staże w wiodących polskich przedsiębiorstwach. Projekt ma już swoje międzynarodowe aspekty, polski koncept odbudowy szkolnictwa modowego prezentowany był podczas konferencji Dialogu Społecznego w Brukseli, zaś już w fazie realizacji projektu pierwsze jego rezultaty zaprezentowane zostały delegacji Busness Europa podczas wizyty studyjnej w Polsce delegatów CEDEFOP.
Promocja idei projektu spowodowała międzynarodową współpracę w postaci tygodniowych warsztatów w Mediolanie.

Publikacje w mediach:
1.    Moda forum nr 6/2011 ?Innowacyjne szkolnictwo dla przemysłu Mody w Jaskrawym świetle skanera 3D?,
2.    Moda forum nr 3/20012 ?Praktyczna Akademia Mody?
3.    Moda forum nr4-5/2012 ?Praktyczna nauka zawodu?

Linki w mediach:

Nauczyciel  uczestniczący - Teresa Belcik